Transistor MBR20100CT Transistor MBR20100 MBR20100CTL Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky Rectifier 100V TO-220
Shenzhen Quanyuantong Electronics Co., Ltd.
Contact Now
Place of Origin : US
Brand Name : Original
Model Number : MBR20100CTL
Package Type : Throught Hole
Type : Triode Transistor
Shipment method : DHL/UPS/Fedex/etc
Payment : Acceptable
Stock : In Stock
Supply Ability : 859000PCS/Day
Packaging Details : Box/Reel/Tube
Port : Shenzhen/Hongkong/Guangzhou
MOQ : 10
Delivery Time : 1-7 days
Payment Terms : T/T, Western Union, Paypal,Alibaba trade order
Contact Now
Product Detail
PackagingTube
Part StatusActive
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr1mA @ 100V
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
1. Stock,Order goods or Manufacturing welcome.
2. Sample order.
3. We will reply you for your inquiry in 24 hours.
Welcome to contact me
Contact name: Yolanda
PH/ WhatsApp: 86- 14774868256
Wechat: 14774868256
Skype: qyt-yolanda1
QQ: 2880072536
Website: www.quanyuantong.net
Product Tags:
Sensitive Gate Through Hole Transistor
PNP Power Bipolar Transistor
Quality Transistor MBR20100CT Transistor MBR20100 MBR20100CTL Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky Rectifier 100V TO-220 for sale
Transistor MBR20100CT Transistor MBR20100 MBR20100CTL Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky Rectifier 100V TO-220 Images